26. července 2016 //

4 500 km na ČZ do Rumunska a z5

Zní to až bláznivě a hodně lidí mu to rozmlouvala. Posadit se na motorku, nakopnout ji a hurá k Černému moři. Že i vám to přijde jako bláznivý plán? Nikoliv! Vítejte na expedici Rumunsko se dvěma Maluchy a jednou Čezetou, na kterou usedl majitel Promoteri.eu, Vít Krčmář.

Psal se 24. červen, byl to pátek, den po naší velké akci Retail Business Mixér 2016, které jsme se jako partneři účastnili poprvé, a kde jsme sklidili s naší prezentací, nepřehlédnutelným stánkem a Café racerem velký úspěch. V tento den Vítek usedl na svého žlutého veterána (tovární značky ČZ), kterého pořídil jen dva týdny před tím na internetu a rozhodl se, že si odpočine od práce a vyčistí hlavu. Vyčistí hlavu na cestě dlouhé přes 4 500 km, při které pokořil cestu k Černému moři a zpět. Tuto vlast projel společně s partou přátel, kteří usedli do dvou Maluchů. Celkem se tak pět nadšenců vydalo cestou, na kterou si někteří netroufnou ani s pořádnou motoristickou výbavou.

Na této výpravě posádka objevila celou řadu překrásných cest, které by nebyly objeveny, aniž by se neztratili. Na této cestě strávili mnohem více času než bychom čekali – holt vozítka potřebovala neustálou drobnou péči. Často bylo zapotřebí je rozebrat, něco opravit, vyhledat pomoc, zase složit a teprve poté pokračovat dále. Nejvíce si asi užil Vítek, který má po tomto dobrodružství motorkou nejen dokonale zmapovanou a přesně ví, kde se nachází jaký šroubek, ale také díky (ne)přízni počasí i hodně zkusil – bičován dešti, vystaven velkým rozdílným teplotám.

Jaké bylo však nadšení, když se nám vrátil zpět do agentury. Neznalo mezí. Plný dojmů a zážitků a vyprávění nebralo konce. Zkrátka absolvovaná cesta, která trvala 14 dní stála za to. A rada na závěr? Chcete-li udělat něco šíleného, kupte si jednostopého veterána a vyrazte s ním do světa s bandou přátel!

Celou expedici včetně dalších nádherných fotografií můžete prozkoumat na facebookovém profilu To The World.

Galerie

Chci se stát promotérem

Získáte nabídky: neveřejné, jako první, lastminute s extra odměnami..

Názory našich hostesek a promotérů