12. května 2017 //

Aktivovali jsme nejlepšího školitele

Teprve až když člověk ví, jaké potřeby má ten druhý, může mu porozumět, poradit či pomoci. Tato stará pravda platí nejen v osobním životě, ale také v tom profesionálním. Když obchodník ví, co a komu nabízí, a jak to má prodat, tak má velký kus práce za sebou. Jak toho dosáhnout, aby se to zdárně podařilo? Kvalitním školením. Jde totiž o základní předpoklad v prodejním úspěchu.

Kromě toho, že pečlivě dbáme na tom, aby naši lidé byli proškoleni, před několika měsíci jsme aktivovali další stupeň a naše školení posunuli na další level. Díky tomu, že jsme do našich řad získali odborníka na školení, který v ČR nemá konkurenci. Pavel Kovařík školí lidi již od roku 1999 kdy se přidal do řad zaměstnanců elektrořetězce Okay. Jako lokální manažer vyškolil stovky prodavačů, kteří se po absolvování kurzu mohou pyšnit titulem obchodník.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti
Pavlovou doménou jsou především prodejní dovednosti pro úspěšné oslovení zákazníka, zjištění jeho potřeb, jak správně prezentovat výrobek, a také dialog při namítání zákazníka u uzavření obchodu. Od roku 2010 začal školit manažery do úrovně M1 na práci v týmu, dosahování výsledku díky lidem a jejich potenciálu. Jeho specialitou je certifikované školeni R.I.S.A typologie člověka. V současnosti pracuje kromě jiného na osobním koučinku v terénu. To jsou předpoklady, které hovoří za vše a jsou potřebné k cílenému oslovení potenciálního zákazníka. My jsme je zapracovali do našich interních procesů.

Jak v praxi probíhá naše školení?

  1. Dle požadavku a zadání klienta připravíme a odsouhlasíme prezentaci s důrazem na cíl a výsledek, kterého mají naši lidé dosáhnout.
  2. Školíme všechny naše zaměstnance a nepřestaneme, dokud není vše jasné a u školeného nevidíme úsměv na tváři a namotivováni pro zajištění akce.
  3. Tento postup nám pomáhá k dosahování lepších výsledkům, umu a dovedností školeného.
  4. Naše školení je výjimečné tím, že účastníky zapojujeme do děje a praktických ukázek – školení je interaktivní a praktické.
  5. Ve školení jsme jedničky, což dokazujeme tím, že umíme okamžitě reagovat na nastalou praktickou situaci.

Chci se stát promotérem

Získáte nabídky: neveřejné, jako první, lastminute s extra odměnami..

Názory našich hostesek a promotérů