30. listopadu 2018 //

Jsme aktivním členem Aliance pro mladé

Věděli jste, že pouze 8 procent lidí v České republice jejich práce baví a dává smysl? Nízká angažovanost zaměstnanců představuje velkou fluktuaci lidí ve firmách, která má ve finále velký dopad na celou společnost. A právě tímto problémem se zajímá společenství spolupracujících organizací s názvem Aliance pro mladé.

Aliance pro mladé je společenství spolupracujících organizací, které svými aktivitami pomáhají mladým lidem najít své místo ve světě práce. Zakládajícím členem je společnost Nestlé, která Alianci založila v roce 2013. V současné době má Aliance v Evropě přes 200 členů, z toho přes 50 v České republice a více než 20 na Slovensku.

Aliance se zabývá zvýšením angažovanosti v práci u mladých lidí. Dle průzkumu pouze osm procent lidí v Česku jejich práce baví a dává smysl. A právě nízká angažovanost zaměstnanců představuje reálné ztráty v organizacích a má dopad na celou společnost.

Aliance pomáhá mladým lidem pravidelným kariérním poradenstvím, které probíhá každý poslední pátek v měsíci. Účast se většinou pohybuje mezi deseti až čtyřiceti lidmi a obsahem bývají prezentace projektů, diskuse a plánovaní tzv. Big Stepů. Big Step je dvoudenní akce pro studenty ve čtyřech organizacích (T-Mobile, ČEZ, Nestlé a IBM), na jedno téma (např. IT bezpečnost, HR, CSR, marketing). V každé z nich na studenty čeká cca 3 hodinový program, ve kterém zažijí, jak se s daným tématem v organizaci nakládá.

Zpětná vazba od studentů je ve většině případů velice pozitivní. Proto, pokud byste se chtěli o Alianci dozvědět více, rozhodně neváhejte navštívit její profil na Facebooku nebo její webové stránky.

Chci se stát promotérem – pro více informací volejte na +420 603 192 129

Získáte nabídky: neveřejné, jako první, lastminute s extra odměnami..

Názory našich hostesek a promotérů