3. ledna 2019 //

Ohlédnutí za rokem 2018, ve kterém jsme nastavili novou vizi, strategii a cíle

Rok 2018 je již minulostí, a tak se ani my nevyhneme bilancování. V uplynulém roce prošla naše agentura mnoha změnami, které by měly v celkovém kontextu vést k lepším zítřkům. Otevřeli jsme například nové kanceláře, získali nové klienty, nové partnery, řadu nových a spolehlivých hostesek a promotérů, nastavili si novou strategii, vizi, cíle, a mnoho a mnoho dalšího. 

Uplynulo dalších 365 dní našeho života, ve kterých se udála řada událostí. Tak například, republika má za sebou oslavy sta let od svého vzniku a my, Promotéři, máme za sebou třináctý rok své existence. V ročním shrnutí se dotkneme několika témat:

n jaký vůbec byl rok 2018?
n co zásadního se v něm stalo?
n jak se firma změnila?
n jaké akce byly dle nás, samotných zaměstnanců, ty nejvíce úspěšné?

Na všechny otázky by mělo zodpovědět následující zhodnocení.

Dlouhodobé spolupráce opět úspěšné
Do roku významných osmiček jsme vstoupili levou nohou, což je dle odborníků lepší varianta, než noha pravá. Na počátku roku jsme bilancovali dlouhodobé spolupráce s firmami Epson a Panasonic, přičemž u obou jsme měli důvod ke spokojenosti. Prodeje rostly a naši promotéři nabírali dávky zkušeností. S firmou Panasonic spolupracujeme od roku 2014 na každoroční bázi, a nejinak tomu bylo také v roce 2018. Projektový manažer Radek Smékal, který do firmy nastoupil v témže roce, obsadil spolupráci s firmou Panasonic mezi své TOP 3 akce uplynulého roku.

Spolupráce s firmou Epson se ve druhé polovině roku rozrostla na pravidelné promo na prodejnách Electro World, OKAY v České republice a NAY na Slovensku. Zpočátku jsme sice měli mírné porodní bolesti, ale nakonec se nám podařilo sestavit stabilní týmy promotérů, které si ke konci roku vedly lépe a lépe.

Pokud bychom pokračovali v rozrůstání, nerozrůstaly se pouze spolupráce s klienty, ale také naše prostory. V únoru jsme zřídili novou kancelář v Brně, konkrétně v areálu brněnského výstaviště, kde působí naše personální oddělení a jehož adresa se stala také oficiálním sídlem firmy. V dubnu se naše působnost po republice rozšířila dál na východ, konkrétně do Karviné, kde jsme také zřídili novou kancelář.

V neposlední řadě přišla na řadu naše pražská základna. Útulnou bázi na ulici Tuhovská bohužel devalvovaly malé skladové prostory, a tak jsme se v rámci Prahy přestěhovali do městské části Praha - Libeň, konkrétně do areálu TIVO, kde od července plně působíme a našli jsme zde příjemné prostředí, velké skladové prostory a skvělé sousedy!

Nejlepší akcí roku jsme zvolili sérii RunCzech
Pořádný kvapík roku 2018 nám začal v dubnu, zejména díky spolupráci se společností Kaufland. Nejen, že jsme dosazovali hostesky na otevírání zrekonstruovaných poboček či masových pultů po celé republice, ale hlavně započala běžecká série RunCzech, na které byl Kaufland hlavním dodavatelem ovoce, a na každé zastávce měl své stánky.

Pro nás, jako agenturu, to znamenalo dodat na každou akci hostesky a promotéry, včetně maskotů a postarat se o to, aby vše probíhalo v naprostém pořádku. V interním hodnocení nejlepších akcí roku byla zvolena právě série RunCzech jasným vítězem.

Všech zastávek se účastnil náš organizační tým ve složení Lukáš Pekárek, Daniel Pekárek a Ladislav Jirouš. Lukáš Pekárek, který působil jako koordinátor hodnotil sérii RunCzech takto: „Všechny eventy byly skvělé a vždy měly vysokou návštěvnost. Velké díky patří organizačnímu týmu RunCzech, našemu organizačnímu týmu, všem hosteskám a promotérům, kteří se akcí zúčastnili, a také samotnému Kauflandu.

Jeho bratr Daniel Pekárek dodává: „Chtěl bych pochválit bratra Lukáše za koordinaci, a hlavně svého kolegu Láďu Jirouše, bez kterého bych si přípravu akce nedokázal vůbec představit. Velké díky patří všem hosteskám a promotérům, kteří téměř na všech místech zůstávali i po skončení pracovní doby a pomáhali nám s úklidem!

Umíme festivaly. Benátská noc to potvrzuje
Další povedenou akcí pro Kaufland byl květnový Prague Food Festival, který se v interním hodnocení nejlepších akcí umístil na děleném třetím místě. Dvanáctý ročník známého festivalu se konal na Vyšehradě a Kaufland měl na místě dva stánky, u kterých vedle kuchařů operovaly také naše hostesky.

Stejně hlasů jako festival jídla získala oblíbená akce pro děti s názvem Bauhaus KidsClub, kterou jsme obsazovali pro společnost Keting. Celkem proběhlo v roce 2018 pět akcí, na kterých měly děti možnost si například vyrobit přání ke Dni matek, nebo krmítko pro ptáčky. Děti na všech akcích byly z možností nadšené a nejinak na tom byly také naše hostesky v roli animátorek, které se na akci hlásily opakovaně.

Ředitel firmy Keting, David Přikryl, připojil svou referenci: „Promotéři jsou správně zapálení do své podnikatelské činnosti. Líbí se mi jejich zodpovědný přístup a nové nápady, které nám, klientům, nabízejí ať osobním přístupem, tak i novinkami přes webová řešení, kontroly a komunikace s promotéry v terénu.

Na druhém místě v hlasování se umístil festival Benátská noc, který se koná v areálu Vesec v Liberci. Kromě hvězd typu Jaromíra Nohavici, Guano Apes či Bonnie Tyler, jsme se na festivalu představili také my. Ve spolupráci s Palírnou u Zeleného stromu jsme se podíleli na celkové organizaci a naše hostesky a promotéři se starali o dobrou náladu a spokojenost všech návštěvníků. Festival Benátská noc byl organizačně jednou z největších akcí roku.

Agentura má novou vizi, strategii a posunula se o kus dál
Ale rok 2018 nebyl jen o akcích. Jednou z největších událostí roku bylo nastavení nové vize a strategie celé společnosti. Obě tyto položky by nás měly snadněji dovést, během sedmi let, ke stanoveným cílům, které sice vůbec nejsou malé, ale všichni věříme, že k nim společnými silami dojdeme. A nezůstalo jen u vize a strategie.

Svůj pohled na další události přidává ředitel agentury, Vít Krčmář: „V uplynulém roce se nám podařila spousta věcí. Vyhráli jsme výběrová řízení pro JDE, Kaufland, Makro a získali jsme nového velkého klienta i ve společnosti Benefit Plus. Otevřeli jsme kancelář v Karviné, přestěhovali sídlo a kanceláře v Brně, a v Praze se přestěhovali do nových, hezčích a větších prostor s velkým a krásným skladem.

Na programu dne byly také spolupráce s partnery. Prohloubili jsme spolupráci s týmem brněnských designerů z Court of Moravia, navázali jsme partnerství s institutem GrowJOB, s Majálesem a ISICem, projektem Mavimi, a nedávno také s Aliancí pro mladé. Nadále jsme spolupracovali s Profesií, kterou jsme opět podpořili zejména na veletrhu Profesia Days, a s aplikací QuickJobs.

Rozšířili jsme naše řady o několik nových členů, a dokončili jsme první projekt podporovaný EU. Zapracovali jsme na našem CRM, které se rozrostlo o tisíce kontaktů, a přemístili ho do našeho systému. Bohužel se nám také pár věcí nepovedlo. Přicházíme například o Martina Klimeše, minimálně tedy na pozici personálního ředitele, a přišli jsme také o klienty Kaufland a PVA Letňany,” dodává Vít Krčmář.

Nezapomeňte vykročit levou novou
Uplynulý rok byl velmi výživný a rozhodně nenudil. Proto bychom chtěli tímto způsobem poděkovat za celoroční spolupráci, která nás na všech frontách bavila a motivovala k dalšímu zlepšování.

V první řadě děkujeme všem našim klientům, se kterými jsme během celého roku spolupracovali. V druhé řadě těm, bez kterých bychom nebyli tam, kde jsme, tedy našim hosteskám a promotérům. Všem děkujeme za vaši pracovitost, píli, snahu a spolupráci na všech akcích, kterých jste se zúčastnili. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na naše partnery.

Doufáme, že také pro vás všechny byla spolupráce s námi naplňující a budeme se potkávat také v roce letošním. Ještě jednou děkujeme a do nového roku 2019 přejeme jen to nejlepší! A nezapomeňte, je lepší do něj vykročit levou nohou! :)

Chci se stát promotérem

Získáte nabídky: neveřejné, jako první, lastminute s extra odměnami..

Názory našich hostesek a promotérů