21. února 2017 //

Tímto systémem řídíme 10 000 lidských zdrojů

Ten, kdo chvíli stál, již stojí opodál. Staré dobré moudro, které v dnešním světě plném moderních technologií platí dvojnásob. A protože chceme patřit k těm nejlepším na trhu, tak od samého začátku agentury pořád naše služby vyvíjíme, měníme postupy a přizpůsobujeme se době a našim klientům. I proto se spojujeme se silnými hráči na trhu, kteří něco umí a pomáhají nám dále růst.

Už tak skoro dva roky využíváme jeden z nejlepších informačních systémů pro řízení lidských zdrojů, dostupných na trhu. Velmi dobře jsme si totiž vědomi, že jako dodavatelé lidských zdrojů musíme poskytovat jen ty prověřené, které našim klientům přinesou kladný výsledek a naplánovaný zisk. V tom nám pomáhá Recru (www.recru.eu).

Tento slovenský systém byl podle našich požadavků a předchozích zkušeností s konkurenčními systémy vyvinut pro co nejefektivnější zpracování všech procesů od oslovení kandidátů až po vyhodnocení jednotlivých procesů. Pomáhá nám zautomatizovat náš výběr vhodných kandidátů na vybrané pozice promotérů, hostesek, ale i merchandisérů. Udržuje naši databázi aktivní, snadno obsluhovatelnou a vedeme v ní i informace o klientech, zakázkách a také používáme jako intranet. Vše v něm máme archivováno, od e-mailové komunikace, přes SMS či interní procesy. V kombinaci s mobilním docházkovým systémem máme vyřešenou kompletní správu personálního oddělení a můžeme se plně věnovat co možná nejlepšímu odbavení námi svěřených akcí. V zavedení systému nám významně pomohl Evropský fond pro regionální rozvoj. 

Lepší představu o tomto systému si můžete udělat z následujícího videa, kde výhody Recru zmiňují jeho zakladatelé.

Chci se stát promotérem

Získáte nabídky: neveřejné, jako první, lastminute s extra odměnami..

Názory našich hostesek a promotérů